Tělovýchovná Jednota Centropen Dačice

Dačice


Tělovýchovná Jednota Centropen Dačice, oddíl stolního fotbalu je vůbec nejmladší z oddílů Tělovýchovné Jednoty Centropen Dačice, který funguje pod záštitou TJC již od roku 2011.

Hráči TJC Dačice pravidelně navštěvují národní i mezinárodní soutěže, pořádané organizacemi jako FUČR, ITSF, ČFO, 4P a jiné. Mezi největší úspěchy jednoznačně patří titul mistrů ČR v družstvech za sezónu 2014/2015 a dále obsazení prvního (Petr Štefl) a třetího (Alexandr Štork) místa v žebříčku dvojic také za sezónu 2014/2015. TJC Dačice také pravidelně pořádá od roku 2013 oblíbené turnaje "Mistrovství jižních Čech".

Co se týče technického zázemí, tak v současné době oddíl disponuje všemi aktuálně používanými profesionálními stoly značek LEONHART, TORNADO, BONZINI, GARLANDO, ROBERTO a ROSENGART, přičemž je dále plánováno rozšiřování tohoto portfolia dle aktuálních trendů v rámci EU.

Mezi další aktivity oddílu patří rozšiřování samotné hráčské základny oddílu, k čemuž využívá mimo jiné i spolupráci s lokálními základními školami a gymnázii.